آرشیو موسیقی سنتی

دانلود “آب حیات عشق” با صدای شهرام ناظری

آهنگ “آب حیات عشق” از آلبوم “سفر به دیگر سو” حاصل کنسرت سال ۱۹۹۸  یادواره ی شمس تبریزی در واشنگتن آمریکا می باشد. آهنگساز و خواننده این آلبوم استاد شهرام ناظری می باشد که با تنظیم گروه موسیقی دستان همراه بوده است. حمید متبسم و کیهان کلهر سه تار،حسین بهروزی نیا بربت و پژمان حدادی تنبک  نوزاندگان این آلبوم بوده اند.

 ترکیب کلی این اثر بر اساس نگرش و جهان بینی عارف بزرگ قرن هفتم، شمس تبریزی پی ریزی شده است. همان طرز تفکری که به عنوان خط سوم، شالوده عرفان ایرانی را تشکیل می دهد و عرفا و فلاسفه بزرگ سرزمین مان، طی هزاره اخیر پیوسته از آن سخن رانده اند.

شعر آهنگ “آب حیات عشق” از روی غزل شماره ۱۸۲۱ از دیوان شمس مولانا انتخاب شده است که استاد شهرام ناظری سه بیت اول این غزل را میخوانند. شعر غزلی رندانه است که حضرت مولانا برای رهروان طریق عشق نشانه هایی را بازگو میفرمایند که بایستی با تامل بیشتر خوانده شود.

آب حیات عشق شهرام ناظری

دانلود آهنگ “آب حیات عشق” با کیفیت ۱۹۲kbps و زمان ۶:۳۴ دقیقه و حجم ۸٫۹ مگابایت

download

آب حیات عشق را در رگ ما روانه کن
آینه صبوح را ترجمه شبانه کن
ای پدر نشاط نو بر رگ جان ما برو
جام فلک نمای شو وز دو جهان کرانه کن
ای خردم شکار تو تیر زدن شعار تو
شست دلم به دست کن جان مرا نشانه کن (برای خواندن غزل کامل اینجا کلیک کنید)

مولانا

دانلود “آب حیات عشق” با صدای شهرام ناظری was last modified: مرداد ۳ام, ۱۳۹۳ by مهره سوخته

دیدگاه ها (4)

    • مسلماً دانلود آثار کامل استادان حتی اگر از نظر خود استادان مشکلی نداشته باشد از نظر ناشر آثار مشکل دارد. ولی باتوجه به این وبلاگ ساز سوخته یک یا حداکثر دو اهنگ از هر آلبوم منتشر میکند ، مشکلی متوجه وبلاگ ما نیز و پیش بینی میکنیم حتی استادان از اینکه باعث اشاعه فرهنگ موسیقی سنتی می شویم خوشحال نیز شوند.
      موفق باشید. مهره سوخته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

فروشگاه ساز سوخته